Zamira Kita është një ndër aktoret më të dashura për publikun shqiptar. Ndër vite, artisja nga Korça është duartrokitur dhe respektuar për kontributin artistik në skenën shqiptare.

Ajo ishte sot pjesë e emisionit “Pushime On Top”, ku moderatori Flori Gjini i bëri edhe një pyetje ngacmuese: Kush është më kurnac, gjirokastriti apo korçari?

“Gjirokastriti, ku jemi ne kurnacë, e ke gabim. Po ti më njeh mua”, përgjigjet Zamira duke qeshur.

Flori: Se po të pyesësh gjirokastritët thonë kot na ka dalë ne emri, se janë ata të Korçës?

Zamira: Jo, ne absolutisht.

Top Channel