Shënoi golin për Italinë, Chiesa lojtari më i mirë i ndeshjes, notat e lojtarëve

07/07/2021 00:17

Italia kaloi në finale pasi mposhti 4-2 me penallti Spanjën. Federico Chiesa shënoi për Italinë, ndërsa Alvaro Morata barazoi shifrat për Spanjën.

Pikërisht Chiesa ishte lojtari më i mirë në ndeshje me notën 7.6. Te Spanja më i miri ishte Dani Olmo, që u vlerësua me notën 7.4.

Më i dobëti në fushë nga të dy skuadrat doli të jetë Nico Barella me notën 6.3. Italia kalon në finale dhe pret fituesin e ndeshjes Angli – Danimarkës.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel