Momenti kur një luan futet në tendën e një burri dhe vjedh sendet e tij, derisa ai bënte kamping në një park në Afrikë është filmuar.

Sipas DailyMail, Robert Hofmeyer, 43-vjeç dhe kunati i tij, Andy Caldwell, 39-vjeç, po planifikonin të filmonin lindjen e diellit, në Parkun Transfrontier Kgalagadi, Botsvana, kur ata u ndërprenë nga një luan.

Të dy më pas hynë shpejt në makinën e tyre, për ta parë nga larg, derisa luani ishte brenda tendës së tyre, rreth orës 6 të mëngjesit të enjten më 1 korrik.

Luani pasi gërmoi në tendë del me jastëkun blu të Andit, para se të zhdukej në errësirë.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel