Jo vetëm lojtarët marrin vëmendje të kampionatet që zhvillohen, por edhe tiffozet seksi që qëndrojnë jashtë fushës së blertë.

Numri i tifozëve në tribuna dhe atmosfera janë të kushtëzuara nga situata epidemiologjike në secilin prej këtyre vendeve.

Vanessa Mariposa është një tifoze tërheqëse ruse që spikati veçanërisht sivjet.

Vanessa ishte në tribunat e ‘Krestovsky Stadium’ në Shën Petersburg, ku shikoi ekipin e saj kombëtar duke mposhtur Finlandën. Tifozët e shpallën atë “më të mirën që Rusia ka në këtë turne” në rrjetet sociale.

Kjo influencuese dhe modele u tha mediave se ajo gjithmonë ndjek ekipin kombëtar, ndërsa shpreson se do ta ndjekë Rusinë deri në finale.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel