Marcus Berg, sulmuesi suedez, humbi një rast shumë të mirë në ndeshje kundër Spanjës, ku e kishte portën e zbrazët. Si rezultat, ai ka marrë fyerje dhe kërcënime në rrjetet sociale, sipas disa mediave suedeze. Sidoqoftë, kolegët e tij kanë treguar mbështetjen e tyre, ndërsa Federata Suedeze po mendon të paraqesë një ankesë në autoritet vendase.

Alexsander Isak, autori i pasimit që i la të vetëm Bergut para portës ka folur pas ndeshje duke e mbrojtur atë publikisht. “Është shumë e trishtuar, ne fitojmë dhe humbasim së bashku. Ndonjëherë jeni me fat, ndonjëherë jo, nuk është asgjë e çuditshme”, ka thënë ai. Sulmuesi i Emirati Al Ain, gjithashtu kishte portierin Robin Olsen në anë e tij. “Është kaq qesharake, aq qesharake. Unë nuk do të harxhoj energji për këtë. Unë dhe pjesa tjetër e ekipit e dimë se sa i rëndësishëm është ‘Mackan’ për ne. Kjo gjë është gjest shumë i ulët”, deklaroi ai.

Qendërmbrojtësi veteran Andreas Granqvist, kapiten i ekipit, gjithashtu tregoi mbështetjen e tij në Instagram, duke postuar një foto të dy të përqafuar. “Mbreti Marcus Berg, unë do të të mbështes gjithmonë”.

Top Channel