Kreu aktual  i PD-së, Lulzim Basha ndodhet në selinë blu duke pritur në radhë për të votuar.

Ai është në garë për postin e kreut të Partisë Demokratike bashkë me Edit Harxhin, Agron Shehajn, dhe Fatbardh Kadillin.

Rreth 75 mijë anëtarë të Partisë Demokratike priten ti drejtohen ditën e sotme qendrave të votimit, në 76 qendra në të gjithë Shqipërinë, ku do të votojnë për kryetarin e ri të kësaj force politike mes katër kandidatëve.

Votimi ka nisur që në orën 08:00 dhe pritet të zgjasë deri në orën 19:00 në të gjithë vendin.

Top Channel