Në orën 08:00 të mëngjesit të sotëm ka nisur procesi i votimit për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë Demokratike

75 mijë anëtarë të PD kanë të drejtë të votojnë në 76 komisionet e votimit në të gjithë vendin.

Procesi i votimit ka nisur në selinë blu, ku një ndër të parat që ka votuar është ish-deputetja Albana Vokshi.

Kryetari aktual Basha, Kadilli dhe Shehaj do të votojnë në selinë e PD-së, ndërsa Edit Harxhi do të votojë te Komuna e Parisit, njësia 5, në orën 11:00.

FOTO GALERI
3/5

Top Channel