SHBA/ 674 humbje jete dhe mbi 23 mijë raste të reja në 24 orët e fundit

02/06/2021 17:13

Numri i jetëve të humbura është rritur në 595.242 persona në SHBA, prej të cilëve 674 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

Numri i të infektuarëve ka arritur në 33.288.092, ku 23.497 raste janë shënuar në 24 orët e fundit.

Kalifornia është më shteti më i goditur në SHBA, me mbi 3.79 milionë raste të konfirmuara dhe 63.261 viktima.

Në SHBA deri më tani mbi 168 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, kurse mbi 131 milionë dozën e dytë.

Top Channel