Me lot në sy, Shqipja rrëfen dhunën nga ish bashkëshorti: Më kanë rrahur dhe persona nga familja e tij, isha me tre fëmijë kur më kthyen tek prindërit

31/05/2021 19:20

Shqipja tregon mes lotësh divorcin nga ish bashkëshorti dhe dhunën që përjetoi për vite me radhë prej tij.

Në takimin me Rolandin, ka rrëfyer se si ndodhi divorci pasi babai i saj ndërroi jetë. Ajo ishte me tre fëmijë dhe e pati të vështirë sepse nuk mori pronë dhe u kthye sërish tek prindërit.

Shqipja: Kur jam divorcuar më ka rënë qielli mbi kokë. Kur e kujtoj, e di unë si e kam përjetuar. Isha me tre fëmijë, dy vajza dhe djalin më të vogël. Më ka ushtruar edhe dhunë pas lindjes së vajzës së parë. Ishte i dhunshëm dhe nuk e dija pse ishte. Që aty duhet të pritej shiriti, por unë isha fëmijë, pa mbush unë 16, ai pa mbushur 18. Pas gjyqit, më çuan tek prindërit e mi se nuk më qëllonte asnjë metër katror pronë. Më lejuan të mbanim vetëm djalin. Pas pak kohe, më vdiq edhe babai.

Kam jetuar me dhunë që pasi u bë vajza 1 vjeç, më ka gjuajtur im shoq. Më pas më ka gjuajtur dhe një person në familjen e tim shoqi. E kam dashur dhe më donte e nuk e mendoja që të shkoja në shtëpinë e prindërve. Këtë më thotë dhe im bir që më thotë pse vazhdove e bëre fëmijë të tjerë. Kam shkuar dhe në polici e kam raportuar për vëllain e tij dhe jam dhunuar sërish. Vjehrrit e mi kanë qenë të mrekullueshëm, ama vazhdoi keq keq keq sa… Kur vdiq im atë, më solli fletën për tu divorcuar.

Rolandi: Po tani është martuar?

Shqipja: Fill pas ndarjes, mësova se kishte lidhje me nusen e shokut. Më pas u  martua me një zonjë, ajo më ka folur në fillim, kemi pirë kafe dhe është shumë zonjë. Më respekton dhe e respektoj.

Më pas tregoi historinë e trishtë me motrën e ndjerë, e cila është ndarë nga jeta sepse është mbytur dhe ka humbur kontaktet me djalin e saj.

Shqipja: Pas vdekjes së motrës, i thamë që motra nuk jeton, është mbytur dhe shpresoj që djali të jetë gjallë se nuk kam folur dhe nuk e di ku është.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel