Një trajner shkodran solli fitoren/ Entuziazmi i presidentit dhe lojtarëve të Teutës për fitoren e titullit

27/05/2021 00:30

Teuta tashmë e ngriti trofeun e skuadrës kampione të shqipërisë në fund të një kampionati të luftuar deri në minutën e fundit sidomos me Vllazninë.

Skuadra durrsake i dha fund një pritjeje 27 vjeçare për të arritur këtë sukses që si për ironi të fatit erdhi falë punës së një trajneri shkodran që sigurisht nuk e harroi qytetin e tij të lindjes.

Entuziazmi ishte edhe te presidenti i Teutës Edmons Hasanbelliu e padyshim te lojtarët si dy prej protagonistëve të kësaj ndeshjeje dhe të gjithë sezonit, Dejvi Bregu dhe Renato Arapi

Top Channel