Kosova do të luajë dy ndeshje miqësore në muajin qershor, ndaj San Marinos më datën 1 dhe Maltës tri ditë më vonë, më datën 4, ndërsa trajneri Challandes publikoi sot edhe listën e futbollistëve që ka thirrur për grumbullim.

Risia e listës së “Dardanëve” është pikërisht sulmuesi Zymer Bytyqi, i cili luan me Sokol Cikalleshin te skuadra turke e Konyasporit dhe ka vendosur përfundimisht të përfaqësojë Kosovën në arenën ndërkombëtare.

Pjesë e listës janë edhe portieri i Tiranës, Visar Bekaj, por edhe emra si Amir Rrahmani, Vedat Muriqi, Mërgim Vojvoda apo Milot Rashica, të cilët do të nisin pushimet e tyre vetëm pas këtyhre ndeshjeve miqësore.

Ja lista e plotë e Kosovës:

Top Channel