E ardhmja e Christian Kouame mund të jetë në Premier League.

23-vjeçari pëlqehet shumë nga drejtuesit e Wolverhampton, që kanë nisur menjëherë bisedimet me klubin vjollçë për kartonin e sulmuesit. Për klubin toskan futbollisti nuk konsiderohet i pashitshëm dhe me ofertën e duhur do të ishte i lirë të largohej.

Vetë sulmuesi tudohet jo pak nga ideja për të luajtur në Angli, por për momentin drejtuesit e klubit anglez nuk ofrojnë më shumë se 15 milionë euro për lojtarin, shumë që po shqyrtohet me kujdes nga drejtuesit e Fiorentinës.

Top Channel