Pas ndarjes nga Jennifer Lopez,  Alex Rodriguez është afruar me ish-gruan e tij njëkohësisht nënë e dy vajzave.

Mediat amerikane tani shkruajnë se ish-lojtari i bejsbollit nuk e ka harruar kurrë plotësisht ish-gruan e tij, Cynthia Scurtis.

Alex dhe Cynthia dolën përpara altarit në vitin 2002 dhe në martesë patën dy vajza, Ella dhe Natasha, por ata u shkurorëzuan në vitin 2008.

Si një arsye e divorcit, Scurtis përmendi braktisjen emocionale të fëmijëve dhe asaj. Ajo gjithashtu shtoi se martesa ishte prishur në mënyrë të pakthyeshme për shkak të lidhjes jashtëmartesore të Alex.

Pavarësisht kësaj, të dy qëndruan të lidhur pas divorcit dhe disa burime deklarojnë se ata janë shumë të afërt. Edhe pse Cynthia është e martuar, Alex dhe ajo kohët e fundit morën pjesë në një ngjarje së bashku dhe burimet që morën pjesë aty thanë se kimia mes tyre shikohet qartë.

“Ai e kuptoi se nuk mund të donte asnjë grua tjetër si ish-gruan e tij dhe ai ia tha asaj atë. Edhe pse është e martuar, ajo nuk mund të mos ndjejë për Alex. Disa madje thonë se të dy janë në një lidhje të fshehtë dhe se ajo do të largohet nga burri i saj. Ajo është padyshim e vetmja grua që Alex e dashuron vërtet”, tha një burim për revistën People.

 

FOTO GALERI
1/10

Top Channel