Këngën zyrtare e UEFA Euro 2020/ Martin Garrix bashkëpunon me U2 dhe “The Edge”

07/05/2021 23:00

Yjet e muzikës U2 Bono dhe The Edge janë bashkuar me DJ-në e famshëm holandez, Martin Garrix për këngën zyrtare të UEFA Euro 2020.

Kjo vjen pasi pasi gara u shty për shkak të përhapjes koronavirusit.

Pasi Martin kompozoi muzikën dhe ftoi yjet e rokut që të bashkoheshin me të, ndwrsa ata kanë kaluar muaj duke punuar në projekt.

Ata u panë dje në Londër, ku besohet se kanë xhiruar klipin e himnit zyrtar të Euro 2020.

Top Channel