Rama: Gati të bashkëpunoj me çdo shqiptar përveç Sali Berishës dhe Ilir Metës

15/04/2021 19:34

Kryeministri Edi Rama ka thënë nga Shkodra se është i gatshëm që të bashkëpunoj me çdo shqiptar, përveç Metës dhe Berishës, pasi sipas tij ato janë pengmarrësit e PD dhe Lulzim Bashës.

Rama: Unë jam gati të bashkëpunoj me çdo shqiptar përveç Saliut dhe Metës, sepse janë pengmarrësit e PD dhe janë pengmarrësit e vet Bashës, dhe sigurisht që jam gati të bashkëpunoj me ta, se ne fund nëse politika i lë përçarjet e veta dhe merret me si ta bëjmë Shqipërinë kampione në Ballkan, kjo është forcë e shtuar, forcë e bashkimit që ta bëjmë ata që se bën dot vete.

Është momenti që t’i japim njerëzve, dhe çohet Luli thotë jo,se unë kisha një kusht që të ndahet nga Saliu dhe Iliri, pse qenka me ata dhe jo më Shqipërinë, kukull me bateri, që e karikojnë ata, se vetëm një kukull që kurdiset që është dhe barbi dhe spiderman, e kurdisin ata dhe u qepet mureve të kryeministrisë dhe kur e kurdisnin ndryshe del barbi, pse lider është ky, forcë karakteri është ky, për këtë kohë kanë gjet Lulin dhe e bëjnë, nesër marrin Voltanën dhe të habiteni fare kur Voltani që behet si Ertogruli, këta gjithmonë përputhen sipas kërkesave të partisë, ndërsa ne besojmë se dielli i Shqipërisë mund të kthejmë në burim ngrohtësie për të gjithë.

Top Channel