Vladimir Putin merr dozën e dytë të vaksinës ruse

14/04/2021 14:49

Ditën e sotme Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka marrë dozën e dytë të vaksinës ruse, kundër koronavirusit.

Mediet e huaja shkruajnë se Kremlini njoftoi muajin e kaluar se Putini kishte marrë dozën e parë, por larg syrit të publikut dhe kamerave.

Ende nuk dihet se cilën nga tre vaksinat ruse ka marrë Putin.

Top Channel