U mësuan dy ekipet e para gjysëmfinaliste të Uefa Champions League. PSG dhe Chelsea edhe pse u mposhtën në ndeshjet e dyta, ia dolën të kalonin më tej në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Porto fitoi me rezultatin minimal 0-1 ndaj Chelsea-t, por ky sukses nuk mjaftoi për të vijuar më tej, pasi anglezët patën fituar me shifrat 0-2 një javë më parë në Portugali.

Taremi shënoi golin e vetëm të portugezëve në “Stamford Bridge”.

Top Channel