Rama: Sabotim, nuk do tolerohet/ Akuzon Metën si nxitës i goditjes, përgjigjet Presidenti

08/04/2021 00:54

Kryeministri Rama ka reaguar shumë ashpër gjatw ditws sw djeshme ndaj bllokimit të fluturimeve ajrore. Ai e quajti sabotim të rëndë të aktivitetit të Aeroportit “Nënë Tereza” dhe që nuk do të tolerohet!

Ka reaguar edhe presidenti Meta që doli në mbështetje të grevistëve, por shtoi se fluturimet nuk duhet të ndalojnë. Rama ju përgjigj menjëherë presidentin duke e quajtur përgjegjës të kësaj goditje të çmendur që kërkon rrëzimin e qeverisë dhe të vetë shtetit.

Ndërkohë kryetar i PD-së, Lulzim Basha thotë se grevën e bëri vetë Rama.

Top Channel