“I kanë bërë llogaritë gabim”/ Rama: E patolerueshme që kemi humbur vaksinat dje! Po sfidojnë kryeministrin e gabuar

08/04/2021 10:24

Kryeministri Edi Rama nga Gjirokastra tha se është e patolerueshme që është humbur ngarkesa e djeshme e vaksinave për shkak të protestës së kontrollorëve të trafikut ajror.

Rama tha se nuk ka shans që forca destruktive të së shkuarës të rimarrin peng të ardhmen dhe se po sfidojnë kryeministrin më të gabuar.

“Ajo që është e patolerueshme dhe e pajustifikueshme është se ne e kemi humbur ngarkesën e djeshme të vaksinave dhe kjo është realisht e dhimbshme në një kohë lufte ku çdo sekondë dhe çdo minutë vlen dhe ne nuk po lëmë sekondë pa shfrytëzuar.

Një gjë është e sigurt, që nuk ka shans që forca destruktive, forca të verbra, forca të së shkuarës që duan me çdo kusht të rimarrin peng të ardhmen të na ndalin në këtë proces. I kanë bërë llogaritë gabim dhe kanë marrë përsipër të sfidojnë qeverinë dhe kryeministrin më të gabuar”, deklaroi Rama.

Top Channel