Duka dhe Dukesha e Sussex-it, Harry dhe Meghan kanë njoftuar projektin e tyre të parë me Netflix pasi nënshkruan një marrëveshje prodhimi vitin e kaluar.

“Heart of Invictus”, një seri dokumentarësh nga kompania e prodhimit Harry and Meghan Archewell Productions, do të ndjekë “një grup konkurrentësh nga e gjithë bota, të gjithë anëtarët e shërbimit që kanë pësuar dëmtime ose sëmundje që ndryshojnë jetën në rrugën e tyre për në “Invictus Games”.

Sipas CNN,  Haga 2020, tani do të zhvillohet në 2022″, tha Netflix të hënën.

Princi Harry, një veteran ushtarak, themeloi “Invictus Games” në vitin 2014. Eventi përfshin një ngjarje atletike për anëtarët e shërbimit të dëmtuar. Seriali me shumë episode, një partneritet midis Archewell Productions dhe The Invictus Games Foundation, sjell rrëfimet e konkurrentëve dhe organizatorëve të ngjarjes.

Seriali do të realizohet nga regjisori Orlando von Einsiedel dhe producentja Joanna Natasegara, të cilat fituan një ‘Oscar’ për filmin e tyre të shkurtër të vitit 2016, “Helmetat e Bardha”.

“Unë nuk mund të isha më i ngazëllyer për udhëtimin përpara ose krenar për komunitetin Invictus për frymëzimin e vazhdueshëm të shërimit global, potencialit njerëzor dhe shërbimit të vazhdueshëm”, tha Princi Harry në një deklaratë.

Ai do të shërbejë si producent ekzekutiv në serial dhe do të shfaqet në kamera.

Fondacioni i “Invictus Games” do të jetë gjithashtu një prodhues ekzekutiv dhe projekti do të “sigurojë fonde të konsiderueshme për organizatën”, sipas Netflix (NFLX).

“Duka dhe Dukesha e Sussex-it dhe ekipi i Archewell Productions po ndërtojnë një propozim ambicioz që reflekton vlerat dhe shkaqet që ata i duan”, tha Ted Sarandos, bashkë-CEO i Netflix, në një deklaratë.

Çifti nënshkroi një marrëveshje prodhimi shumëvjeçare me kompaninë e transmetimit në shtator. Kontrata përfshin seri të shkruara, dokumentarë, tipare dhe programe për fëmijë.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel