Plot surpriza dhe emocione ishte edhe kjo mbrëmje me ndeshjet e vlefshme për kualifikueset e Katar 2022.

Në Grupin E, sfida e rivalëve për vendin e parë, Republikë Çeke – Belgjikë u mbyll pa fitues, 1-1. Të dy golat u shënuan në pjesën e dytë, për vendësit realizoi Provod, ndërsa për belgët barazoi Lukaku.

Rezultat zhgënjyes për Sllovakinë, cila barazoi 2-2 me Maltën në sfidën e vlefshme për Grupin H.

Top Channel