Gjermani/ Makina përplas një grup personash, 2 të vdekur dhe 2 të plagosur

17/03/2021 03:30

Një makinë përplasi një grup njerëzish në qytetin lindor gjerman Leipzig, duke vrarë dy persona dhe duke lënë dy të tjerë të plagosur, njoftoi policia.

Autoritetet besojnë se ky ishte një aksident, ndërkohë mbetet e paqartë se çfarë e shkaktoi incidentin.

Makina drejtohej nga një burrë 50-vjeçar. Nuk ka informacione të menjëhershëm mbi identitetin e viktimave

Top Channel