U mësuan edhe dy ekipet e tjera që kaluan në çerekfinale të Champions League. Kaluan më tej PSG dhe Liverpool.

Liverpool ndërron faqe në Champions dhe shndërrohet në një tjetër ekip, ndryshe nga ai në kampionat. Të kuqtë ishin favoritë për të kaluar më tej pasi kishin fituar ndeshjen e parë me rezultatin 2-0.

Në Puskas Arena Liverpool fitoi sërish po me rezultatin 2-0 ndaj Leipzig. Për ekipin e drejtuar nga Klop shënuar sulmuesit Salah dhe Mane.

Top Channel