Turqi, 65 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

04/03/2021 03:09

Turqia raportoi 11.520 raste të reja me koronavirus, duke përfshirë 689 pacientë simptomatikë, dhe 73 vdekje të tjera. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkur në 2.734.836 milionë, kurse numri i të vdekurve në 28.771, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Rreth 7.191 pacientë të tjerë kanë fituar betejën e tyre kundër virusit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 2.593.264. Numri i pacientëve me COVID-19 në gjendje kritike qëndron në 1.224, treguan shifrat e fundit.

Mbi 33,57 milionë teste janë bërë në Turqi deri më tani, duke përfshirë 138.018 gjatë ditës së kaluar./AA

Top Channel