Rrëzimi i helikopterit ushtarak në Turqi, rritet në 11 numri i viktimave

04/03/2021 20:26

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë informoi se numri i viktimave nga rrëzimi i helikopterit ushtarak në Turqi është rritur në 11.

Aksidenti ndodhi në provincën e Bitlis. Ushtarët e plagosur u shtruan në spital, ndërsa mjekët dhe anëtarët e shërbimit të sigurisë janë në vendin ku u rrëzua helikopteri.

Shkaku i rrëzimit të helikopterit, siç njoftoi Ministria e Mbrojtjes, ishte një mosfunksionim në aeroplan. Helikopteri ishte në rrugën për në Tatvan, provinca afër Bingolit, kur u zhduk nga radari.

Top Channel