Angli/ Familja thyen masat anti-COVID, bëjnë kamping buzë shkëmbit të rrezikshëm

04/03/2021 03:33

Një familje në Britani, ka ngritur kamping buzë një shkëmbi të rrezikshëm, njoftoi policia bregdetare e North Yorkshire. Familja, kishte vendosur tendën e pushimit në një zonë të njohur për rrëshqitjen e dherave.

Oficerët e shpëtimit dhe rojet bregdetare, sapo mësuan mbi ngjarjen u drejtuan menjëherë për në zonë. Këtë herë, ata u mjaftuan vetëm me një këshillë për familjen, e cila e mirëpriti sugjerimin e policëve.

Raportohet se familja ka shkelur dhe rregullat anti-COVID, pasi një pjesë e vendit ndodhet në karantinë dhe lëvizjet bëhen vetëm në orare të përcaktuara.

Top Channel