Kosovë/ ​Nga fillimi i pandemisë 1,568 qytetarë kanë humbur jetën nga Covid-19

20/02/2021 07:57

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë kanë humbur jetën 1,568 pacientë nga Covid-19. Rreth 66 mijë raste kanë rezultuar pozitive, ndërkaq 57 mijë e 385 pacientë janë shëruar.

Raste aktive mbeten 6 mijë e 737.

“Numri total i rasteve pozitive është 65.690 raste nga 280.071 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.568 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 411 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 57.385 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.737”, thuhet në raportin e fundit të IKSHPK-së

Top Channel