Paqe në Diego Maradona, Napoli dhe Atalanta lënë të hapur çështjen e kualifikimit

03/02/2021 23:52

Napoli dhe Atalanta lënë gjithçka të hapur për gjysmëfinalen e kthimit në Kupën e Italisë pasi përballja e parë mes tyre në stadiumin Diego Armando Maradona u mbyll në barazim pa gola.

Derbin kuqezi mes Hysajt dhe Gjimshitit të dy titullarë nuk e fitoi asnjëri, ndërkohë që qëndroi për 90 minuta në stol Amir Rrahmani. Në pjesën e parë dominimi ishte i gjithi i bergamaskëve të cilët shpërdoruan shumë para portës së Napolit.

Në fraksionin e dytë Napoli e rriti disi nivelin e lojës por gjithsesi pavarsisht përpjekjeve të të dyja skuadrave, rezultati nuk ndryshoi më.

Ndeshja e kthimit do të luhet pas një jave në Bergamo me Napolin që mund t’i mjaftojë edhe një barazim me gola për të kaluar në finale, dhe për të tentuar mbrojtjen e trofeut.

Top Channel