EN Nesyri ngjit Sevillan në vendin e tretë të La Ligas, duke zhvendosur një pozicion më poshtë Barcelonën (luan këtë të diel në fushën e Elches).

Sulmuesi maroken ishte i papërmbajtshëm në përballjen që skuadra andaluze e fitoi thellë 3-0 ndaj Cadizit, duke shënuar të gjithë golat e këtij takimi. Madhe sigloi edhe të një katërt që u anulua nga sistemi VAR për pozicion jashtë loje.

Ta parin, talenti 23-vjeçar e realizoi në minutën e 35-të, për ta dyfishuar rezultatin vetëm katër minuta më vonë, i shërbyer nga Suso.

Golin që mbylli llogaritë me Cadizin En Nesyri e shënoi në minutën e 62-të.

Ndërkohë sfida mes Huescas dhe Villarrealit përfundoi pa gola.

Top Channel