Spitalit të Sarandës i shtohet edhe një autoambulancë e re, e pajisur me të gjitha aparaturat e nevojshme

19/01/2021 10:55

Në një kohë që numrat e rasteve të reja të infektimeve me Covid rriten dita ditës, i tillë është edhe fluksi në spitalet e vendit tonë.

Spitalit të Sarandës i është shtuar një autoambulancë e re e moderne, për të rritur reagimin ndaj nevojave të qytetarëve për shërbime shëndetësore 24 orë në 7 ditë të javës.

E pajisur me të gjitha aparaturat dhe medikamentet e nevojshme për urgjenca dhe transferim pacientësh duket qartë ndryshimi me furgonët pa standard të kohës së PD/LSI.

Për më tepër ju ftojmë të shihni fotogalerinë e mëposhtme:

FOTO GALERI
1/5

Top Channel