Afrikë, shkon në mbi 3 milionë mijë numri i rasteve me COVID

17/01/2021 10:15

Numri i rasteve me COVID-19 në kontinentin e Afrikës ka arritur në 3.251.235.

Sipas faqes së internetit “Worldometers”, e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë, 78.413 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit në Afrikë.

Ndërkohë, numri i të shëruarve në kontinent ka shkuar në 2.661.465. Numri më i madh i rasteve dhe vdekjeve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi dhe Egjipt.

Top Channel