Turqi, 173 të vdekur dhe mbi 9.500 raste të reja me COVID-19

13/01/2021 21:57

Turqia raportoi 9.554 infeksione të tjera me koronavirus (COVID-19) gjatë 24 orëve të fundit, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë.

Numri i përgjithshëm i pacientëve arriti në 2.355.839 me shifrat e fundit, treguan të dhënat.

Ndërkaq, 9.463 pacientë janë shëruar ditën e kaluar, duke e çuar numrin në 2.227.927, ndërsa numri i të vdekurve u rrit në 23.325, me 173 viktima të reja. Në gjithë vendin janë kryer 173.603 teste të tjera për COVID-19, duke e çuar totalin në afro 26,73 milionë.

Numri i pacientëve në gjendje kritike tani qëndron në 2.652.

Top Channel