​Varhelyi takohet me Osmanin: Kosova të vazhdojë me zbatimin e reformave

12/01/2021 15:22

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian Oliver Varhelyi është takuar sot me ushtruesen e detyrës së presidentes së Kosovës Vjosa Osmani në Bruksel

Së bashku kanë diskutuar për luftën kundër korrupsionit dhe bashkëpunimin rajonal.

Në një postim në Twitter, Várhelyi shkruan se është e rëndësishme që Kosova të vazhdojë zbatimin e reformave të lidhura me BE, përfshirë luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, si dhe bashkëpunimin në rajon, duke tërhequr përfitimet nga plani ekonomik dhe investimeve.

Top Channel