Këngëtarja e dashur shqiptare, Irma Libohova ishte pjesë e intervistës ditën e sotme në emisionin “E Diell”.

Ajo ka rrëfyer disa detaje për martesën  saj në vitin 1982 që nuk i kishim dëgjuar ndonjëherë.

“Jam martuar në 82-shin dhe e shikoj që nuk kam pasur emocione si nuse, kurse ai ka pasur, me cigare në dorë. Unë kam kënduar vetë në dasmën time edhe tek familja e burrit dhe tek e imja. Kam qenë në estradë të shtetit në atë kohë. Nuk ka qenë dasmë muzikë për muzikë sepse nuk kishte këngëtarë, ata erdhën  më vonë. ishte një familje burrash, kur shkova nuse ishte vjehrra ime lindi dhe çuni më pa, e aq ishim gra. Besniku ka qenë njeri shumë i ndjeshëm si natyrë, inteligjent dhe shumë gjëra nuk i shfaqte i përtypte, ndërkohë që unë kam qenë një tjetër natyrë, ishte burrë i zgjuar”, tha ajo.

Top Channel