Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i quajti tronditëse skenat e zhvilluara në Uashington.

“Skena tronditëse në Washington, D.C. Rezultati i këtyre zgjedhjeve demokratike duhet të respektohet”, shkroi Stoltenberg në Twitter.

Komentet e tij erdhën ndërsa imazhet televizive treguan protestues që sulmonin ndërtesën e Kapitolit të SHBA dhe skena të dhunës.

Lexo edhe: https://top-channel.tv/2021/01/06/kaos-ne-amerike-biden-i-tronditur-bota-po-na-sheh-trump-e-dime-si-ndiheni-por-shkoni-ne-shtepi11/

Top Channel