Pamje të reja dramatike nga shembja e hotelit Eberle, nga teleferiku Renon në Bolzano

06/01/2021 19:28

Mediat italiane vijonin sot të mbeteshin të impresionuara me shembjen dramatike të copës së shkëmbit që zuri në vete hotelin Eberle në lartësitë e veriut të Italisë.

Fatmirësisht ngjarja e 5 janarit 2021 nuk shkaktoi viktima pasi hoteli ishte i mbyllur si pasojë e kufizimeve të koronavirusit, por për të analizuar ngjarjen e pazakontë pamje të reja u publikuan sot të marra nga teleferiku i malit Renon në Bolzano, ku shihej më qartë masa e dëmit dhe dinamika e fenomenit.

Lexo edhe: https://top-channel.tv/2021/01/05/shembja-e-shkembit-ne-bolzano-ze-nen-vete-hotelin-eberle-foto-dramatike/

 

FOTO GALERI
1/9

Top Channel