“Blutë” po shikojnë rreth mundësisë së transferimit të yllit të Dortmundit.

Erling Haaland është prioriteti kryesor si transferim i skuadrës së Chelseat, për merkaton e ardhshme verore, raporton “Sky Sport Italia”.

Ylli i Borussia Dortmundit ka qenë në një formë të shkëlqyeshme përsëri për Dortmundin, dhe po vazhdon të ngritë reputacionin e tij si ndër sulmuesit më të mirë në botë, përcjell KosovaPress.

Tani 20 vjeçari norvegjez është në listën e lojtarëve të dëshiruar tek Frank Lampard, dhe shihet si prioritet kryesor për “Blutë” e Londrës.

Top Channel