Ndërron jetë në moshën 59-vjeçare  ylli i “Broadway” (Fotot)

24/12/2020 11:21
Rebecca Luker

Ylli i “Broadway”, Rebecca Luker ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare.

E nominuara tre herë për ‘Tony’ njoftoi në shkurt se po luftonte me sëmundjen e Lou Gehrig , skleroza amiotrofike laterale.  Në këtë kohë është e paqartë nëse sëmundja rezultoi në vdekjen e saj.

Aktorja bëri debutimin në “Broadway” në fund të viteve 1980 në “The Phantom of the Oper” duke punuar në rolin kryesor si Christine.

Ajo gjithashtu luajti si Maria në “The Sound of Music”, Marian në “The Music Man” dhe Winifred Banks në “Mary Poppins”, secila prej të cilave fitoi nominimet e saj për Tony përkatësisht në 1995, 2000 dhe 2007.

Luker gjithashtu u shfaq në një pjesë të emisioneve televizive të profilit të lartë duke përfshirë disa episode të “Boardëalk Empire”, “Laë & Order: Special Victim’s Unit” dhe “NCIS: New Orleans”.

FOTO GALERI
2/9

Top Channel