Skënderbeun s’ka kush ta vizitojë/ Pandemia ul numrin e vizitorëve në memorialin e heroit në Lezhë

23/12/2020 13:13

Memoriali i heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu është një ndër objektet historike më të vizituara në vendin tonë. 

Nëse vitin që shkoi kemi patur mijëra turistë nga e gjithë bota, këtë vit nuk mund të flasim për shifra të tilla dhe kjo për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19.

Përgjegjësi i Trashëgimisë Kulturore në Bashkinë Lezhë, Paulin Zefi tha se kjo situatë, sipas tij po jep ndikim mjaft negativ në të ardhurat e memorialit.

Top Channel