Nis shpërndarja e shpërblimeve/ Pensionistët në radhë pranë postave për të tërhequr paratë

21/12/2020 15:27

E hene 21 dhjetor, jemi zyrtarisht ne diten e shperblimeve 5.000 leke te reja per cdo pensionist. Pervecse ne fjalet e tyre vihet re se nuk prisnin qe kete vit te kishte shperblime, shqetesues mbetet fakti se masat anti covid nuk po respektohen.

Pervecse kane te gjithe maska duhet thene se jane grumbullime me me shume se 10 persona madje duke qendruar fare prane njeri tjetrit.

Me ke ke ardhur ketu?

Me gjyshin.

Keni shume qe prisni ketu jashte?

2 ore!

Per cfare erdhi gjyshi?

Te merrte shperblimin, dy shperblime edhe te nenes.

Gjyshi e moret shperblimin se djali po ju priste?

Po, po me priste ky me padurim.

Do i beni dhurate nipit?

Po normale. Nuk e prisnim per kete vit mire qe ma e dhane se e kishim te domosdoshme.

Kjo radha ketu  nuk ju shqetesoi pak?

Ehhhhhhh nuk eshte e mire distanca nuk mbahet por duhet te ndërgjegjësohen njerezit me shume.

 

Kemi nje faje vete ne nuk na e ka fajin njeri. Jane datat qe duhet ti marrim leket. Une pershembull kam ardhur per shperblimin erdha sot por kam dhe 10 dite afat ama skam c bej dhe vije qe sot por po erdhem te gjithe pernjehere ngarkojme tjetrin aq sa mban jo aq sa s mban.

Mendoni se ka me shume se zakonisht?

Ka goxha ka goxha ska pasur kaq shume njerez por jane grumbulluar sot.

 

E pashe qe karradhe dhe u ul  te pres po arrita mire po s arrita ti marre do iki ne shtepi vij prap neser.

Ju po qendroni ketu larg?

Po larg normale çdua aty une?

 

Nuk ka nje person qe kujdeset per rradhen ketu?

Popo ka po rri brenda ai, e mban rradhen nga brenda ( me ironi). Ca te bejme ne tani?

Top Channel