Lajmi i fundit
Lajm i fundit/ Udhëhoqi sulmin në veri të Kosovës, Serbia arreston Milan Radojçiç
Lajmin e konfirmon Ministria e Brendshme serbe, Radojçiç mbahet në paraburgim
Kosova ende nuk ka kërkuar ekstradimin
Mediat serbe shkruajnë se Milan Radojçiç, është ndaluar për 48 orë i akuzuar si organizatori i sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit.

Pandemia e COVID në Kroaci, 85 viktima e 3.918 raste të reja

17/12/2020 12:08

Në Kroaci janë regjistruar 85 viktima dhe 3.918 raste të reja me COVID-19.

Numri i rasteve aktive në Kroaci sot është gjithsej 22.445. Midis tyre, 2.943 pacientë janë në spital, nga të cilët 287 janë në respiratorë.

“Që nga 25 shkurti 2020, kur u regjistrua rasti i parë me COVID-19 në Kroaci, janë shënuar 186.963 raste të koronavirusit, nga të cilët 2.955 kanë humbur jetën. Gjithsej 161.563 janë shëruar, nga të cilët 3.790 në 24 orët e fundit”, tha Selia e Mbrojtjes Civile.

Aktualisht në vetëizolim janë 55.777 persona. Deri më tani, gjithsej janë testuar 920.509 persona janë testuar, nga të cilët 12.294 në 24 orët e fundit.

Top Channel