Ilir Babaramo

Ditën e sotme, i ftuar në studion e emisionit “Top Talk” ishte Ilir Babaramo, i cili foli rreth ndryshimeve të kabinetit qeveritar, reagimet e mazhorancës dhe opozitës në raport me protestën.

Ai tha se në protestë nuk pati as PD, as LSI dhe as opozitë të opozitës, ku u shpreh se mosdalja e PD-së dhe LSI janë të kompleksuar nga 21 Janari, por kjo nuk do të thotë që meqë ndodhi 21 Janari Rama duhet të rrijë përjetësisht në pushtet ose Partia Socialiste kurrë nuk duhet të vinte në pushtet pas krimeve 50 vjeçare të nënës së saj të partisë punës. Këta që thonë që ju nuk keni moral sepse ju jeni të konsumuar, ku janë këta se nuk po e shoh zonjën Jozefina Topalli,ajo nuk gjen rast për të mos sulmuar Bashën, por të paktën të thoshte një fjalë të dilte në protestë, pse për çfarë është ajo, për të mallkuar zotin Basha dhe zonjën Kryemadhi. Çdo protestë e ka një politikë, asaj mund ti përdoret politikisht se nuk shkoi, jo vetëm ajo por edhe të gjithë këta të tjerët sepse zoti Veliaj tha se janë 5 opozita që kanë për të dalur, ku e dinte zoti Veliaj që ishin 5 opozita për të dalur, përse nuk dolën për të folur. Na duhet të presim 4 muaj deri në 25 Prillin që të kuptojmë sa ka ndikuar kjo, aty do mblidhet gjithë fatura dhe bëhet bilanci.

“Protesta që pamë tani pamë vetëm njerëz të revoltuar ku dolën aty jo vetëm se ndodhi një krim, por kjo nga krim u kthye në krim shtetëror ku Ministria e Brendshme u përpoq që ta instrumentalizojë dhe ta manipulojë dhe të duash ta manipulosh më pas këtë si ngjarje, por deri duke dekonspiruar një hetim  ku u bë lajm i bujshëm për hetimet që kanë ndodhur për nje vrasje të bujshme para 15 vitesh dhe përse u dekonspirua pikërisht atë ditë, për të shumuar vrasjen e atij 25-vjeçarit. Dhe prokuroria hapi hetimet pse u dekonspirua kjo ngjarje sepse ishte marrë vendim nga grupi hetimor që opinioni publik nuk duhet të njoftohej për këto hetime. Nuk pati aty as PD as LSI as opozitë të opozitës, përse nuk dolën të PD-së dhe LSI kanë kompleksin dhe janë të kompleksuar nga 21 Janari, por kjo nuk do të thotë që meqë ndodhi 21 Janari Rama duhet të rrijë përjetësisht në pushtet ose Partia Socialiste kurrë nuk duhet të vinte në pushtet pas krimeve 50 vjeçare të nënës së saj të partisë punës. Këta që thonë që ju nuk keni moral sepse ju jeni të konsumuar, ku janë këta se nuk po e shoh zonjën Jozefina Topalli,ajo nuk gjen rast për të mos sulmuar Bashën, por të paktën të thoshte një fjalë të dilte në protestë, për çfarë është për të mallkuar zotin Basha dhe zonjën Kryemadhi. Çdo protestë e ka një politikë, asaj mund ti përdoret politikisht se nuk shkoi, jo vetëm ajo por edhe të gjithë këta të tjerët sepse zoti Veliaj tha se janë 5 opozita që kanë pët të dalur, ku e dinte zoti Veliaj që ishin 5 opozita për të dalur, përse nuk dolën për të folur. Na duhet të presim 4 muaj deri në 25 Prillin që të kuptojmë sa ka ndikuar kjo, aty do mblidhet gjithë fatura dhe bëhet bilanci, por lufta e propagandës u pa sidomos në Shkodër sepse u krijua perceptimi që çfarë janë këta që po dalin dhe po thyejnë. Dhunën e shoh si të natyrshme, çdokush ka mënyrën e vet të protestuari”, tha Ilir Babaramo.

Top Channel