Aktorja 31-vjeçare britanike Lily James është e njohur për yllin e saj në shfaqjet televizive dhe filmat e vendosur në të kaluarën si Downton Abbey, War & Peace dhe Rebecca.

Tani ajo po kthehet për një histori të viteve 1990, për të portretizuar Pamela Anderson në një dramë që do të dokumentojë jetën e viteve ‘90 të legjendës së aktrimit kanadez dhe romancën e saj shpërthyese me bateristin e Mötley Crüe Tommy Lee.

Ylli i Captain America, Sebastian Stan, 38, thuhet do të luajë Tommy – me dramën që përfshin të gjitha detajet e skandalit të kasetës së seksit që tronditi Hollyëood-in në 1995.

Raporti i Deadline gjithashtu thekson se, ndërsa skandali i kasetave seksuale do të jetë një fokus i madh i dramës, marrëdhënia midis Tommy dhe Pamela gjithashtu do të hulumtohet.

Çifti u lidh përsëri në 1995 pasi thuhet se u takua për vetëm 96 orë para martesës.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel