Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) raportuan sot 204.748 raste të reja të koronavirusit dhe 1.766 vdekje nga efektet e infeksionit në SHBA.

Deri më tani, një total prej 16 milionë e 317 mijë e 892 raste me koronavirus janë raportuar në Shtetet e Bashkuara dhe 300.032 kanë vdekur, sipas CDC.

Të dhënat e CDC nuk pasqyrojnë domosdo numrin e rasteve të raportuara individualisht nga shtetet e SHBA, raporton Reuters.

Top Channel