​Mediumi i njohur anglez parashikon shortin e Ligës së Kampionëve, shikoni përballjet

10/12/2020 10:07

Pas ndeshjeve të zhvilluara mbrëmë, janë kompletuar të gjitha ekipet e fazës 1/16 të Ligës së Kampionëve, fazë kjo e cila sjell edhe eliminimet direkte.

Shorti i kësaj faze do të hidhet të Hënën që po vjen në Nyon të Zvicrës, por deri atëher, mediumi i njohur anglez, “CaughtOffside”, ka parashikuar çiftet e mundshme dhe aty nuk mungojnë përballjet interesante.

Liverpooli është parashikuar të ballafaqohet me Barcelonën, pastaj Juventusi me Atletico Madridit e shumë sfida të tjera interesante.

Ja shorti i Ligës së Kampionëve i parashikuar nga “CaughtOffside”:

Barcelona v Liverpool

Lazio v Real Madrid

Gladbach v PSG

Atletico v Juventus

Atalanta v Chelsea

Sevilla v Bayern

Leipzig v Man City

Porto v Dortmund

Top Channel