Artistet në “Cairo Film Festival 2020”

“Cairo Film Festival 2020” u mbajt këtë vit në Egjipt, ku morën pjesë shumë personazhe të njohura arabe.

Duke filluar nga data 2 dhjetor deri më 10 dhjetor, edicioni i 42-të i festivalit, i cili u shty nga për shkak të pandemisë është një edicion krejt i veçantë.

Ky është festivali i parë në botën arabe që angazhohet për barazi në të gjithë bordin, duke siguruar një prani të barabartë të drejtorëve burra dhe gra në festival.

Por, sa i përket modës një nga veshjet e cila po cilësohet si më e bukura edhe nga media botërore është ajo e aktores dhe këngëtares Mai Selim, fustan i cili është kreacion i stilistes së njohur shqiptare, Lia Stublla.

FOTO GALERI
1/10
Mai Selim në fustanin e stilistes Lia Stublla

Top Channel