Kate Middleton me stil të ri të flokëve provokon reagime të bujshme – foto

02/12/2020 20:36

Dukesha e Kembrixhit dhe gruaja e Princit William, 38-vjeçarja Kate Middleton, doli pak nga rutina dhe ndryshoi modelin e saj, dhe tani komentet nuk pushojnë së mbërrituri.

Ajo është e njohur për publikun edhe si një ikonë stili, kombinimet e modës të së cilës, por edhe rutina e bukurisë, imitohen nga miliona gra në të gjithë botën.

Një nga markat e saj tregtare janë sigurisht flokët e saj të trashë dhe të pastër kafe dhe tani Kate ka vendosur të ‘rifreskohet’.

Kate vendosi të lehtësojë flokët e saj të veçantë ngjyrë kafe gështenjë me fije ngjyrë mjalti, ideale për vjeshtën. Për më tepër, megjithëse jemi mësuar ta shohim me valë të lehta, ajo tani është shfaqur me kaçurrela joshëse të harlisura, të cilat i bënin flokët edhe më të harlisura.

Ndryshimi ra në sy të shumë adhuruesve të familjes mbretërore, kështu që komentet në rrjetet sociale filluan.

“Nuk e prisja një ndryshim të tillë. Të lumtë, Kate! Ju jeni jashtë kutisë. Jam krenar”, është vetëm një nga komentet.

“Ajo duket e mrekullueshme, do të ishte e shkëlqyeshme si një bionde!”, si dhe “Sikur të kisha flokë kaq të shëndetshëm, të trashë, jo kaçurrela të vogla.” Ah, gjenetika. Gjithsesi, unë jam i entuziazmuar”, janë disa nga komplimentet e shumta që Kate ka marrë për stilin e ri të flokëve.

Nga rruga, Kate është e njohur gjithashtu për shpesh “riciklimin” e rrobave të saj, dhe rrobat nga shumë marka rrugore mund të gjenden në dollapin e saj. Kështu që ajo së fundmi u shfaq me një xhaketë të kuqe, të cilën e mbajti për herë të parë në Lojërat Olimpike në Londër më 2012. Tetë vjet më vonë, Kate zgjodhi atë për të mbyllur ekspozitën “Hold Still”.

Top Channel