“Unë punoj me të dyja duart, jam i djathtë”/ Gjuzi në rolin e një bakraxhiu, nuk i kursen batutat me “mjeshtrin”

29/11/2020 16:36

Deputeti konservator Kujtim Gjuzi, këtë të diel ishte i ftuar në rubrikën “N’fermë” në “E Diell”.

Në rolin e një bakraxhiu, Gjuzi nuk i kurseu batuat. Teksa ishte duke ndihmuar mjeshtrin e zonës së Krujës, i cili krijonte një shumëllojshmërish produktesh kuzhine me bazë bakri, deputeti, tha me krenari se është i djathtë dhe punon me të dyja duart.

Ndërkohë, mjeshtri, u shpreh me humor se zanati i tij është i varfër, e ai nuk ka para të paguaj Gjuzin. Ndërsa deputeti, e ktheu batutën po me të njëjtën “monedhë” dhe tregoi se ai dëshiron para pasi dy rroga deputeti i ka dhuruar.

 

Mjeshtri: Zanatin duhet ta fitosh nuk e di si a keni rrogën, ky është zanat mbijetese.

Gjuzi: Unë tani dy rroga i kam fal të punoj dhe tek ty pa lekë.

FOTO GALERI
2/10

Top Channel