Nëse mendoni se merrni shumë kohë për tu bërë gati në mëngjes, prisni derisa të takoni këtë grua të re që vishet për të bërë përshtypje në një mënyrë shumë të pazakontë.

Mila Povoroznyuk nga Ukraina, e cila është e njohur për adhuruesit e saj, ka hedhur poshtë të gjitha trendet moderne të modës për të ndjekur modën e saj që e bën atë të duket sikur jeton në shekullin e 19-të.

Çdo ditë, Povoroznyuk ka një veshje të plotë nga koka te këmbët duke përfshirë fustane të gjatë të cilësisë së mirë, korse, bluza të fryra, kapele dhe këpucë elegante, , pajisje të ndërlikuara, model flokësh dhe përbërje për t’u bërë një përfaqësim i gjallë i modës së shekullit të 19-të.

Ajo admiron modën viktoriane, por epoka Edëardian nga fillimi i viteve 1900.

FOTO GALERI
1/19

Top Channel