Në Hungari, 3.929 raste të reja të koronavirusit u konfirmuan në 24 orët e fundit, dhe 117 njerëz vdiqën, njoftuan autoritetet e shëndetësisë.

Aktualisht ka 133.853 raste aktive në vend. Janë 7,598 pacientë në spitale, nga të cilët 638 janë në një aparat respirator, raporton agjencia e lajmeve MTI.

Top Channel